Dochodowe interesy

Auto z salonu to nieopłacalny zakup

Kupno samochodu to niemały wydatek. Chcąc kupić coś porządniejszego liczyć będziemy musieli tych kilka – kilkanaście – tysięcy złotych. Z mniejszą sumą nawet nie mamy czego szukać. Oczywiście zdecydować będziemy mogli się na zajeżdżonego trupa, jednakże w taki samochód przyjdzie nam naprawdę sporo zainwestować, zanim uda nam się go doprowadzić do dobrego stanu.

Wbrew pozorom nie opłaca się kupować samochodu z salonu. Wiele osób popełnia ten błąd, często zaciągając kredyty samochodowe na używane auta (Tani-kredyt.org.pl), by móc spełnić swoje marzenie. Tymczasem już po wyjechaniu samochodem z salonu ten zdecydowanie straci na wartości. Mówi się nawet o dwudziestu procentach względem tego, co przyszło nam za niego zapłacić. Wobec tego nie wydaje mi się, aby było to w jakikolwiek sposób dla nas korzystne.

Nie jest jednak tak, że w tej sytuacji przyjdzie nam się borykać z samymi negatywami. Niewątpliwie takie kwestie jak gwarancja, darmowe przeglądy gwarancyjne, mogą nas kupić. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy tak właściwie jest to warte takiego przepłacania. Jeśli jednak w naszej opinii i tak warto jest to uczynić – cóż, nikt nas przed tym przecież nie powstrzyma. W mojej opinii zdecydowanie lepiej jest kupić auto używane.

Dodaj komentarz