Dochodowe interesy

Czy opłaca się przerobić auto na gaz?

Już od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zakupem samochodu posiadającego instalację LPG? Zatem wiedz jedno, pomimo tego iż wszystkie auta mogą być w nią co oczywiste wyposażone, to jednak dobrym rozwiązaniem jest dowiedzieć się więcej na ten temat, a tym samym uświadomić iż pozyskanie samochodu z instalacją LPG wcale nie jest tak łatwe jak nam się wydaje.

Interesuje ciebie samochód z instalacją LPG?

Pewnie, że w niektórych modelach przerobienie instalacji LPG będzie dużo droższe, skomplikowane a tym samym możemy się zdziwić iż jej eksploatacja także pozostawi wiele do życzenia w kontekście swoistego spalania. Dlatego warto przeanalizować rynek w celu znalezienia odpowiedniego samochodu a zwłaszcza modelu, a dopiero przerobienie go na instalację LPG, wszystko po to by mieć adekwatny wpływ na sam wybór instalacji LPG. Dobrym rozwiązaniem i posunięciem może być również zakup nowego samochodu z fabrycznie zamontowanym gazem, to alternatywa jaka posiada wielu zwolenników.

Jakie argumenty przemawiają za autem na gaz?

Oczywiście nie stanowi zaskoczenia fakt, iż większość osób wybiera samochód na gaz z bardzo prostego wręcz banalnego powodu, mianowicie oszczędność a tym samym niemal o połowę dużo niższa cena w stosunku do benzyny. Dodatkowo nie zapominajmy, iż uważa się że wspomniane instalacje gazowe są dużo bardziej nie tylko ekonomiczne ale również ekologiczne, podczas samego spalania gazu nie dochodzi do emisji jakichkolwiek toksycznych spalin. Nie inaczej jest gdy chodzi o smog, a co za tym idzie zjawisko z którym niejednokrotnie sama motoryzacja zaczyna bardzo mocno walczyć. W wielu europejskich miastach pojawia się coraz częściej ograniczona możliwość użytkowania samochodów z silnikiem spalinowych, nie dotyczy to jednak tych które poruszają się na gaz. Zatem eksploatacja samochodu z instalacją LPG to nie tylko redukcja wydatków związanych bezpośrednio z jego tankowaniem, ale również ochrona środowiska w pełnym tego słowa znaczeniu.

Bądźmy przygotowani na dodatkowe opłaty

Należy również liczyć się z dodatkowymi opłatami, a przede wszystkim pierwszymi i początkowymi kosztami, które musimy ponieść przy montażu instalacji LPG, mowa tutaj o samochodach które je oczywiście nie mają. Najtaniej zamontujemy ją już za około tysiąca złotych, lecz klasa średnia a więc sekwencyjne instalacje gazowe kosztują od 2500 do 4000 tyś złotych, prawie 5 000 tysięcy złotych zapłacimy za LPG w fazie ciekłej.

Nie zapominajmy także, iż przegląd samochodu z instalacją LPG będzie o połowę droższy, dochodzi tutaj jeszcze kwestia rejestracji samej instalacji w Wydziale Komunikacji. Nie bez znaczenia pozostaje również zmniejszona objętość naszego bagażnika, należy także uwzględnić potrzebę dbania o silnik w najbardziej optymalny dla niego sposób.

Jednak nawet takie dodatkowe koszta nie powodują, iż spada ilość chętnych osób na zamontowanie instalacji LPG ewentualnie poszukują oni nowych lub dużo młodszych niż dotychczas samochodów jakie posiadają fabryczny gaz. W końcu bądź co bądź nie jest żadną większą tajemnicą, iż tankowanie samochodu na gaz jest dużo korzystniejsze pod kątem finansowym.

Jeśli nabędziemy juz auto z gazem to warto znac dobrego gazownika, który w razie czego zajmie się serwisowaniem naszej instalacji LPG. W Szczecinie jest dobry warsztat LPG, który robi przegląd gazu w aucie i ogólnie cały serwis instalacji LPG. Polecamy Państwu – Autkogaz Szczecin.

Dodaj komentarz