Dochodowe interesy

Można zaciągnąć kredyt hipoteczny

Dlaczego nie warto wynajmować mieszkania – Znalezienie wymarzonego mieszania to nie wszystko. Dla sporej grupy osób największym problemem będzie sfinansowanie tego wydatku. Każdy chyba bowiem zdaje sobie sprawę z faktu, że kupno mieszkania nie należy do wydatków najmniejszych.

Nie ma co jednak marginalizować tegoż wydatku i wynosić go do rangi niemożliwego do pokrycia. Nawet jeśli nie posiadamy własnych oszczędności, to jeszcze nic nie jest stracone! Nie możemy przecież zapominać o możliwości zaciągnięcia kredyt hipoteczny potrzebny do kupna mieszkania  specjalnie na ten cel. Na pewno nie jest to wyjście dla nas najbardziej korzystne. Zdecydowanie lepszą opcją byłoby wyłożenie niezbędnej gotówki ze zgromadzonych dotychczas oszczędności. Bądźmy jednak realistami i właśnie w ten sposób spójrzmy na otaczający nas w chwili obecnej świat.

Naprawdę niewiele osób dysponuje tej wielkości gotówką, by właśnie nią móc pokryć tak duży wydatek. Decydując się na kredyt hipoteczny musimy jednak mieć na uwadze fakt, że przyjdzie nam się związać z wybranym bankiem na naprawę długie lata. W tym czasie co miesiąc oddawać będziemy jemu kilkaset złotych, co sumą oczywiście najmniejszą nie jest. Mimo wszystko wydaje mi się jednak, że jest to opcja bardziej opłacalna od wiecznego wynajmowania.

Dodaj komentarz