Dochodowe interesy

Podstawowe zasady prawidłowego montażu rolet

Jedną z licznych zalet rolet – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych – jest stosunkowo prosty montaż. Sprawa wydaje się co prawda stosunkowo nieskomplikowana, niemniej jednak należy przywiązywać do niej odpowiednią wagę, ponieważ od tego w głównym stopniu jest uzależnione prawidłowe funkcjonowanie rolet w przyszłości.

Sprawdzanie zawartości paczki z roletą

Jak pokazuje praktyka, montaż rolet jest czynnością, przy okazji której jest popełnianych wiele błędów. Na szczęście można ich uniknąć – wystarczy tylko przestrzegać pewnych wskazówek. Przede wszystkim zawsze należy bardzo dokładnie sprawdzać zawartość paczki z roletą. Muszą się w niej znajdować wszelakie niezbędne do montażu elementy takie jak m. in. skrzynka roletowa, napęd, zatyczki, prowadnice itp. Nie może zabraknąć także instrukcji obsługi. Zalecane jest stosowanie elementów polecanych przez producenta rolety – dobieranie poszczególnych części wedle własnego uznania może wpłynąć na obniżenie funkcjonalności rolet. Nie trzeba chyba dodawać, że konieczne jest stosowanie się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi.

Powierzchnia i pomiary

Kolejna sprawa to taka, iż przed przystąpieniem do montażu rolety trzeba sprawdzić powierzchnię, na której zostanie ona umocowana. Mówiąc innymi słowy, powierzchnia musi być przystosowana do montażu – jeżeli nie spełnia odpowiednich warunków, np. jest nierówna, roleta nie będzie się na niej zbyt dobrze trzymać.

Sprawdź jeszcze co to są plisy do okien bo być może ich właśnie szukasz do swojego domu.

Przy montażu rolety niebagatelne znaczenie mają pomiary oraz ich dokładność. Otwory muszą posiadać dopasowaną do danego modelu średnicę, muszą być ponadto rozmieszczone w odpowiedniej odległości i na tym samym poziomie. Nikt nie chce przecież ryzykować tego, że rolety będą krzywo wisiały. Przydadzą się tu zatem różne akcesoria, takie jak np. poziomice. Kolejne czynności należy przeprowadzać wedle instrukcji. Dopiero na samym końcu ze skrzynki można ściągnąć folię ochronną oraz wetknąć zaślepki w otwory w prowadnicach. Wszyscy użytkownicy muszą się też dowiedzieć, w jaki sposób obsługiwać rolety, by w przyszłości robić to prawidłowo.

Dodaj komentarz