Dochodowe interesy

Pożyczki pozabankowe vs. kredyty gotówkowe

Pożyczki pozabankowe od kredytów gotówkach udzielanych przez banki różnią się przede wszystkim warunkami na jakich są udzielane. W jednym i w drugim przypadku są to pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel, nie mniej jednak jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, to ich udzielenie nie jest związane z weryfikacją w Biurze Informacji Kredytowej. Banki z kolei zaglądają do tej bazy za każdym razem, kiedy mają do czynienia z wnioskiem o przyznanie kredytu.

Pieniędzy nie uzyskają te osoby, których noty w BIK są zbyt niskie. W takiej sytuacji pożyczka pozabankowa bez sprawdzania w bik sprawdza się znakomicie, jeśli chodzi o zdobycie potrzebnych środków. Klienci firm pożyczkowych przeznaczają gotówkę na różne cele, bardzo jednak często w rachubę wchodzi tutaj uregulowanie rozmaitych zaległych opłat. Jest to też sposób na szybki zastrzyk finansowy, gdy domowy budżet pod koniec miesiąca świeci pustkami. Z uwagi na stosunkowo noski próg wymagań dostęp do pożyczek pozbankowych nie jest utrudniony. Nie jest też zamknięty dla osób bezrobotnych czy mających tytuł egzekucyjny. Ten właśnie aspekt w ogromnym stopniu wpływa na popularność jaką cieszą się w dzisiejszych czasach opisywane tutaj produkty finansowe.

Dla bardzo wielu osób to świetna alternatywa dla kredytów gotówkowych. Nie bez znaczenia w tym momencie jest również fakt, iż w przypadku pożyczek pozabankowych obowiązują uproszczone procedury – na rozpatrzenie wniosku oraz wypłatę pieniędzy czeka się zatem krótko. Nie ma też konieczności dostarczania złożonej dokumentacji.

Dodaj komentarz