Dochodowe interesy

Radio internetowe zarabia pieniądze

Mój serwis muzyczny coraz częściej bombardowany jest zapytaniami od różnych napaleńców, którzy chcą prowadzić radio internetowe. Oczywiście każdy z nich twierdzi, że to świetny interes i , że takie radio z powodzeniem zarabia niezłe pieniądze z reklam. Póki co badam temat i na innych portalach zarabiam pieniądze, aby je ewentualnie zainwestować a radio internetowe.

Tym oszołomom co do mnie wypisują wydaje się, że to taka prosta sprawa i wystarczy puszczac muzyczkę mając dostęp do odpowiedniego serwera. Problem w tym, że na wszystko trzeba mieć licencję i nie wolno puszczać sobie muzy tak bez zezwolenia. Takie radio internetowe musi zostać zarejestrowane i opłacane regularnie w ZAiKS.

To jest taka organizacja, która zrzesza artystów i chroni ich prawa oraz za nich pobiera opłaty od takich instytucji jak na przykład popularne radio internetowe (Mp3host.pl). W sumie to bardzo dobrze i ja tez to rozumiem bo sam kiedyś miałem swój zespół muzyczny i chciałem być sławny i miło by mi było gdyby taki ZAiKS raz na jakiś czas przesłał mi jakąś sumkę na moje konto bankowe. Z tego co wiem to ta organizacja działa bardzo prężnie i w bardzo skuteczny sposób tępi takie radia internetowe, które nie płacą składek i chcą działać po piracku.

Dodaj komentarz