Dochodowe interesy

Umowy z firmami pożyczkowymi

Podpisanie umowy z firmą pożyczkową jest zawsze dużym zobowiązaniem. Godzimy się na zaproponowane nam warunki, co między innymi oznacza, iż należność wraz z odsetkami musimy oddać w terminie. Bezwzględnie musimy dokładnie czytać takie umowy zanim złożymy na nich swój podpis.

Tymczasem bardzo wiele osób po prostu to sobie odpuszcza, ponieważ skupiają się jedynie na możliwie jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy do ręki. Tymczasem jest to poważny błąd, który może obfitować w niezbyt przyjemne konsekwencje. Oferty pozabankowych firm pożyczkowych (Pozyczka-bez-zaswiadczen-2012.com.pl) są co prawda kuszące, ale zawsze trzeba je dobrze przeanalizować, zanim zapadnie ostateczna decyzja. Niestety, przykre jest to, że jak pokazuje praktyka, nie wszystkie firmy pożyczkowe są rzetelne i uczciwe. Jeśli umowa zostaje nam „wciskana” na siłę albo konsultant za bardzo nie chce udzielić nam pewnych informacji, wówczas powinniśmy zastanowić się czy rzeczywiście z taką firmą chcemy zawrzeć umowę. Nie zapominajmy o przysługujących nam prawach. Wcale nie musimy od ręki podpisywać jakichkolwiek dokumentów. Możemy je zabrać do domu i w zaciszu własnych czterech ścian szczegółowo się z nimi zapoznać. Pracownik firmy pożyczkowej (czy jakiejkolwiek innej instytucji finansowej) nie ma prawa wywierać na nas presji.

Ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do nas. Jeśli mamy wobec jakiejś firmy nie najlepsze przeczucia, pójdźmy do takiej, gdzie będziemy czuć się pewnie i bezpiecznie. Przy podejmowaniu decyzji, gdzie w grę wchodzą pieniądze, pośpiech nie jest wskazany.

Dodaj komentarz