Dochodowe interesy

Zadbajmy o spokojną starość

Zadbać o swoją przyszłość możemy gdy jesteśmy jeszcze młodzi. To oczywiste, że raczej zdecydowana większość młodych osób nie rozmyśla o tym, za co przyjdzie im żyć za tych kilkadziesiąt lat, jednak wielu przekonało się, że to był właśnie okres, w którym to taką decyzję powinno się podjąć.

Zresztą, kiedyś jeszcze były inne czasy. Niemalże każdy mógł liczyć na państwowe świadczenie wypłacane w postaci emerytury. Obecnie? Cóż, prywatnie mam coraz większe wątpliwości co do tego, że otrzymam jakikolwiek grosz, kiedy to ustawowa pora na to przyjdzie. Nie chciałbym się jednak o tym przekonać na własnej skórze, dlatego też już dawno przyszło mi nawiązać współpracę z taką instytucją jak najbardziej opłacalny fundusz emerytalny (Banknet.pl).

W tej sytuacji mam dużo większą kontrolę nad wpłacaną przeze mnie co miesiąc gotówką, jak i właściwie wiem na co te pieniądze są przeznaczane. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że opisywane fundusze emerytalne obracają gotówką, by wyciągnąć z niej jakiś zysk. Zresztą, dlatego właśnie otrzymujemy oprocentowanie wpłaconej kwoty. Po kilkudziesięciu latach odkładania zbierze się naprawdę pokaźna suma, która to powinna nam w zupełności wystarczyć na tych kilkanaście ostatnich lat życia. Być może jeszcze uda nam się załapać na państwową emeryturę, kto wie.

Dodaj komentarz